مطالب پیشنهادی
متفرقه

7 راز تعبیر خواب مسجد به روایت امام صادق و دانیال نبی

سراسر وب

تعبیر خواب مسجد | به تعبیر معبرین امروزی دیدن مسجد در خواب نماد امور بایسته است. رویای مسجد، این مکان مقدس به این معنی است که بایستی آنچه لازمه یک زندگی نیکو است را انجام دهید. البته معبرین کهن اسلامی تعابیر و تفاسیر مختلفی را در رابطه با دیدن مسجد بیان کرده‌اند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. با تعبیر خواب مسجد در سایت آینده جو همراه ما باشید.

تعبیر خواب مسجد به روایت امام صادق (ع)

اگر ببینی حضرت محمد (ص) در جائی قرار دارد که هیچ غم و آفتی وجود ندارد، تعبیرش خیر و صلاح و درستی دین و ایمان می‌باشد (مخصوصاً اگر ایشان را در آنجا داخل مسجدی ببینی).

اگر ببینی مسجدی را ساخته‌ای، یـعـنـی عده‌ای را برای انجام کاری خوب و صحیح جمع می‌کنی.

اگر ببینی مسجد یا مدرسه یا عبادتگاهی را خراب کرده‌ای، یـعـنـی دین و دنیای تو دچار نقصان و اشکال می‌شود .

دیدن مسجد بر دوازده وجه است:

اول: پادشاه.

دوم: قاضی.

سوم: عالمی بزرگ.

چهارم: رئیس.

پنجم: امام.

ششم: مسجد.

هفتم: خطیب.

هشتم: موذن.

نهم: قیّم.

دهم: نام نیکو.

یازدهم: خیروبرکت.

دوازدهم: زن نیکو.

تعبیر خواب مسجد به روایت یوسف نبی

دیدن عمارت و مسجد دولت بود.

تعبیر خواب مسجد به روایت حضرت دانیال (ع)

اگر ببینی در مسجد یا مدرسه‌ها شمع روشن کرده‌اند، یـعـنـی مردم شهر به طاعت و عبادت مشغول می‌شوند.

تعبیر دیدن هر درختی که در محل نماز خواندن یا مسجد سبز شده هست (البته اگر نوع و گونۀ آن درخت برای تو آشنا نیست)، قوت در دین می‌باشد.

تعبیر خواب مسجد به روایت ابن سیرین

اگر ببینی «پادشاه» وارد مسجد یاخانه و یا روستایی شده است، یـعـنـی اهل آنجا دچار غم و مصیبتی می‌شوند، همانگونه که در قرآن کریم آمده: قَالَتْ اِنَّ الْمُلُوكَ اِذَا دَخَلُوا قَرْیَةً اَفْسَدُوهَا وَجَعَلُوا اَعِزَّةَ… _ گفت: پادشاهان وقتی به [دیاری] وارد شوند تباهش کنند… (نمل-۳۴)

اگر ببینی در مسجدی بر سجاده نشسته‌ای (مخصوصاً اگر ببینی در مسجد اعتکاف کرده‌ای)، یـعـنـی به مسافرت حج می‌روی، همانگونه که در قرآن کریم آمده: … وَاتَّخِذُواْ مِن مَّقَامِ اِبْرَاهِیمَ مُصَلًّى… _ …از رتبه ابراهیم جائی برای دعا بگیرید… ( بقره-۱۲۵).

دیدن مسجدِ آبادان، دلیل بر مرد عالم هست که مردم پیش او آیند از بهر صلاح دین. اگر دید مسجدی بنا کرد، دلیل که با مسلمانان نیکی کند.

اگر ببینی از مسجد یا مناره اذان می‌گویی، یـعـنـی مردم را به دینداری و خداخواهی دعوت می‌کنی. اگر ببینی «بیت‌المعمور» شبیه مسجد می‌باشد و در آن نماز می‌خوانی، یـعـنـی به تمام خواسته‌هایت می‌رسی.

اگر ببینی در مسجد یا عبادتگاه [نمازخانه و مکانهایی به این شکل] عبادت می‌کنی، یـعـنـی خیرات زیادی انجام می‌دهی، ولی اگر ببینی در جای ناشایستی عبادت می‌کنی، تعبیرش بر تصویر حالت قبلی می‌باشد.

اگر ببینی جای خرابی (مثل مسجد و مدرسه و عبادتگاه و…) را صحیح می‌کنی، یـعـنـی عقل و دین و ایمان تو صحیح خواهد بود و به ثواب آخرت می‌رسی.

اگر ببینی در مسجد هستی و در پای تو دو بند بسته شده است، یـعـنـی در نماز یا جنگ با دشمنان دین و یا هر شغل دینی ثابت و استوار می‌باشی. اگر پرده را بر درب خانه‌ای بزرگ یا درب مسجد یا در میان بازار ببینی، تعبیرش اندوه و اندوه و هراس شدید می‌باشد.

تعبیر خواب مسجد به روایت جابرمغربی

دیدن بنا نهادن مسجد، دلیل زن خواستن است. اگر مسجدی بنا کرد، دلیل که زنی دیندار خواهد.

اگر چراغ مسجد بیفروخت، دلیل که در کاری که دارد روشنی ظاهر شود.

اگر دید به مسجد یا مکه یامدینه رفت، دلیل که از همه هراس ها ایمن شود و مرادهای دنیوی و اخروی حاصل کند.

تعبیر خواب مسجد به روایت ابراهیم کرمانی

اگر در مسجدی نماز کرد بی قبله، دلیل بر بی دینی است.

اگر دست و روی خود را در مسجد می شست، دلیل که مال خود را در آن مسجد هزینه کند و مرادش حاصل شود.

اگر دید مسجدی خراب شد، دلیل که عالمی بمیرد از آنجا. اگر دید جایگاهی ملک او بود، مسجد شد، دلیل شرف و بزرگی هست در دین اگر دید با قومی به مسجد رفت، دلیل که زنی خواهد.

اگر ببینی در مدرسه یا مسجد پیش‌نماز شده‌ای، یـعـنـی حاکم آن منطقه از تو اطاعت می‌کند.

اگر ببینی دیوار شهر یا دیوار مسجد کامل شهر افتاده است، یـعـنـی حاکم شهر هلاک و نابود می‌شود.

اگر ببینی مسجدی خراب شده است، یـعـنـی شخص عالمی در آنجا از جهان می‌رود.

اگر ببینی دست و چهره خودت را در مسجد شسته‌ای، یـعـنـی مال و اموال خودت را در آن مسجد هزینه می‌کنی و به خواسته‌ات می‌رسی.

اگر ببینی خلط را در مسجد انداخته‌ای، یـعـنـی با راه غلط و اشتباهی از مال و اموال خودت برای آدم غریبه خرج خواهی کرد.

تعبیر خواب مسجد به روایت منوچهر مطيعي تهراني

مسجد خير و صلاح و تقوي و پرهيزگاري هست و تقرب به اهل علم و دانش. چنان چه در خواب ببينيد در مسجد هستيد و نماز مي گذاريد کاري بزرگ و خوب انجام مي دهيد.

اگر وامداري يا محبوسي يا بيماري در خواب ببيند که در مسجد نماز مي گذارد و اين مبنا بر مبناي صدق گذاشته مي شود از سختي و بدبختي نجات مي يابد.

اگر کسي ببيند در مسجد نماز مي گذارد يا در وضو خانه وضو مي گيرد که بعدا نماز را اقامه کند زن مي گيرد و زن او پارسا و اهل دين خواهد بود.

اگر بيننده خواب رو به قبله در خواب نماز مي گذارد کاري بر مبناي صحیح انجام مي دهد و اين کاري هست خوب و خداپسندانه و اگر ببيند در جهتي غير از قبله نماز مي خواند کاري خلاف انجام مي دهد و اين کاري هست که او را خسران دنيا و عاقبت نصيب مي کند.

اگر ببينيد خانه شما مسجد شده به بزرگي و مجد و عظمت مي رسيد و اگر ببينيد در مسجد خانه گزيده و اقامت کرده ايد از بزرگي حمايت مي طلبيد و او شما را مورد عنايت و حمايت قرار مي دهد.

فروش ویژه
برچسب ها
از سرارسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن