مطالب پیشنهادی
متفرقه

13 راز تعبیر خواب گل و انواع آن از نگاه معبرین

سراسر وب

گل‌ها موجوداتی زیبا، خوشبو و چشم‌نوازی هستند و دیدن آن‌ها در خواب می‌تواند نشانه‌ای از یک اتفاق ممتاز باشد. به‌طور دقیق‌تر رنگ گل‌ها و نوع آن‌ها نیز می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد که مجموع همه این موارد تعبیر دیدن گل در خواب است. اگر به‌تازگی خواب گل دیده‌اید و نمی‌دانید این خواب شما نشان از چیست، تا انتها این مطلب از سایت آینده جو با ما همراه شده تا از سیر تا پیاز تعبیر خواب گل را برایتان شرح دهیم.

مقدمه‌ای بر تعبیر خواب گل

اگر شما گل‌ها را در خواب ببینید می‌تواند نشانه‌ای از شادی و خوشی در حیات باشد. دیدن تعداد زیادی گل در خواب نشانه‌ای از معنویت و کمال هست و رویای شما می تواند بیانگر شادی، عشق و راضی بودن در حیات باشد. گل‌ها همچنین ممکن هست یک فصل یا دوره زمانی خاصی از حیات را نشان دهند.

در مقابل دیدن گل‌های پژمرده و مرده می‌تواند نشانه‌ای از ناامیدی، بدشانسی یا مسیرهای دشوار در حیات باشد. چیزهایی مانند انتها یک راه شغلی، دوران عاشقی یا برهه‌ای از زندگی؛ دیدن گل‌های پژمرده و مرده همچنین می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شما با تمام توان خود کوشش نمی‌کنید و توانایی‌های شما در حال هدر رفتن است. المان‌های گوناگون در خواب باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوان معنای کلی آن را تفسیر کرد. یک رویا می‌تواند احساسات، راه حیات شما و ایده‌های شما را بازتاب دهد.

شما ممکن هست به روش‌های مختلفی گل در خواب خود ببینید، که به‌طور کلی به موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • از کسی گل بگیرید
 • به کسی گل بدهید
 • ممکن هست گل‌هایی به رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، آبی، سبز، بنفش سفید یا صورتی ببینید
 • گل‌هایی را ببینید که در مراسم ترحیم استفاده می‌شود
 • رویای بذر یک گل را ببینید
 • گل‌ها را در حیات وحش را ببینید
 • گل‌ها را درون یک پارک ببینید
 • گلبرگ، ساقه یا پیاز گل‌ها را ببینید
 • گلدان یا سبد گل ببینید

هر کدام از موارد یاد شده تعبیر جداگانه‌ای داشته و خود به‌تنهایی تعبیر خواب گل به‌شمار می‌رود که در ادامه زیادتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

تعبیر خواب گل به طور کلی

 1. اگر گل‌ها را درون یک دشت بزرگ یا مزرعه ببینید به معنی آن هست که شما با چالش جدیدی روبرو خواهید شد که برای شما خوشی به همراه دارد.
 2. دیدن گل در خانه نشانه‌ای از توانایی شما برای غلبه بر ایرادات است.
 3. اگر در خواب در حال چیدن دسته‌ای گل باشید به معنی آن هست که عشقی نوین برای شما شکوفا می‌شود یا رابطه جدیدی آغاز می‌کنید.
 4. اگر سبدی از گل را در خواب ببینید و احساس شگفتی و زیبایی کنید تعبیر آن این هست که شما رویکرد درستی برای حل مشکلتان دارید. گل‌ها به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهند و شما باید رویکرد مثبت‌تری برای حل ایرادات خود داشته باشید.
 5. ممکن هست در رویای خود ببینید که در حال چیدن یا برگزیده گل برای کسی هستید.معنی این خواب آن هست که عشق جدیدی در حیات شما شکوفا خواهد شد.
 6. دیدن گل‌هایی جذاب در یک باغچه به معنی آمدن روزهای شادتر است. این خواب به شما می‌گوید که قرار هست روزهای خوبی در ادامه داشته باشید و نتیجه خوبی از کارهایتان بگیرید.
 7. دیدن گل گرایش بریده در خواب یعنی قرار هست کسی خوشحالی شما را به چالش بکشد.این خواب می‌تواند نشانه‌ای از دوستی دروغین نیر باشد، اما دیدن گلی گرایش بریده که رنگ‌های روشنی داشته باشد می‌تواند نشانه‌ای از حمایت یا موفقیت از جایگاه کسی باشد که دوستش دارید.
 8. خرید گل در خواب برای کسی به شما می‌گوید که قرار هست به‌زودی چیزی بااهمیت را برای یکی از نزدیکان خود بخرید و این بازتابی از احساسات شما است.
 9. دریافت گل در خواب نوید بخش آن هست که به‌زودی به موفقیتی دست پیدا میکنید و این موفقیت با شادی و عشق همراه است. همچنین تعبیر این خواب ممکن هست بیانگر آن باشد که شما به‌زودی معشوق کسی میشوید که برای شما لذت‌بخش خواهد بود.
 10. دیدن رشد کردن گل‌ها در یک دشت جذاب معنایی معنوی از زیبایی و سادگی دارد. حیات شما شاید در برهه‌ای پیچیده قرار دارد و این خواب به شما می‌گوید که قرار هست مسائل ساده‌تر شوند و شما باید از حیات لذت ببرید و به چیزهای خوب فکر کنید.علاوه‌براین این خواب به شما می‌گوید خودتان نیز باید حیات را ساده‌تر بگیرید و از شر افکار بد خلاص شوید و دوباره آغاز کنید.
 11. تعبیر دیدن گل مصنوعی در خواب آن هست که شما کسی را می‌شناسید که متقلب و ریاکار است، شاید این فرد خود شما باشید و شاید کسی در اطراف شماست.
 12. دور انداختن گلی مرده در خواب هشداری هست که می‌گوید مشکل نزدیک است. شما باید ساماندهی بیشتری نسبت به مسائل اطراف خود داشته باشید تا جلوی این مشکل را بگیرید.
 13. دیدن گلی پژمرده در تنگ آب نشانه‌ای از احساس ناامیدی در وجود شما، نگرانی شما از اوضاع حیات و عدم درک شما برای پیدا کردن طریق فراری از وضع موجود است. این خواب به شما یادآوری می‌کند که باید تمام توان خود را به شغل ببرید و دست از تنبلی و رخوت بردارید. خلاق باشید و توانایی‌های خود را درک کنید.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب کادو

تعبیر خواب گل های گوناگون در خواب

تعبیر خواب گل آفتاب‌گردان

گل آفتاب‌گردان با کمال در رابطه است. تعبیر دیدن این گل در خواب این هست که این گل روی راه شما در حیات تمرکز دارد و منبعی از هدایت مذهبی هست و این عبارت را در دل خود دارد: “حتی در سخت‌ترین شرایط انگیزه خود را از دست ندهید” همچنین آفتاب‌گردان زرد رنگ هست و نمادی از خوشی و لذت در حیات است.

تعبیر خواب گل‌های وحش

ی تعبیر دیدن گل‌ها در طبیعت این هست که با برخی پیچیدگی‌ها در حیات خود مواجه خواهید شد. شما باید حیات را کمی ساده‌تر بگیرید. آن‌ها همچنین می‌توانند نشانه‌ای از بخش زنانه وجود شما باشد و پیامی برای خوشی و عشق داشته باشند.

اگر در خواب در حال چیدن این گل‌ها از طبیعت باشید خبر از آن می‌دهد که مورد عشق و علاقه کسی قرار می‌گیرید.

تعبیر خواب گل قرمز

گل‌های قرمز در خواب نشانه‌ای از اشتیاق، خوشی، رابطه و اوقات خوب است.

گل قرمز همچنین می‌تواند نشانه‌ای از علاقه پنهانی و پول در حیات شغلی باشد، به‌طوری‌که: دیدن شقایق در خواب نشانه‌ای از بازیابی احساسات پس از ایرادات است.

شقایق در یونان باستان نشانه‌ای از آرامی بوده هست و دیدن آن در خواب می‌‌تواند پیامی برای علاقه و لازم به عبور شما از ایرادات باشد. اما لاله قرمز در خواب می‌خواهد به شما بگوید که لازم دارید تا مدتی را روی خود تمرکز کنید.

داوودی قرمز نیز معنایی معنوی دارد و نشانگر کمال و روشنایی است.

تعبیر دیدن رز قرمز تعبیر دیدن رز قرمز در خواب نشانه‌ای از احساسات جنسی، اشتیاق، عشق یا آرزوی یک رابطه عاشقانه است.

رز همچنین رابطه نزدیکی با عشق نوین دارد. این خواب می‌تواند نشانه‌ای از احترام، خوشی، عشق و تعلق خاطر باشد.

یک گل رز قرمز پر رنگ می‌خواهد بگوید که شما لازم به بخشیده شدن از جایگاه کسی را دارید. دیدن یک رز در خواب به معنای یک عشق یکتا است، اما دیدن دسته‌ای رز در خواب می‌تواند به معنای هوس باشد.

تعبیر خواب گل نارنجی

اگر در خواب خود گلی نارنجی رنگ دیدید، تعبیر خوبی دارد.گل‌های نارنجی نشانه‌ای از خوشی و شادی هستند.

برای مثال دیدن سوسن نارنجی پیام‌آور یک عشق ناگهانی است؛ مینای نارنجی نیز می‌خواهد بگوید اوقات خوشی در پیش رو دارید.

اگر خوش‌شانس باشید و سبدی پر از گل‌های نارنجی ببینید باید منتظر لحظاتی فوق‌العاده در حیات خود باشید.

تعبیر خواب گل سفید

گل‌های سفید به معنی آرامی و خوشی هستد. اگر شما زنی جوان هستید و خواب گل‌های سفید رنگ دیده‌اید ممکن هست تعبیر خوبی برای شما نداشته باشد؛ در اینصورت تعبیر گل سفید در خواب برای شما می‌تواند نشانه‌ای از ناراحتی یا ایراد در حیات عشقی‌تان باشد، اما اگر مردی هستید که این خواب را دیدید می‌تواند نشانه‌ای از عشق و دوستی باشد. از سوی دیگر دیدن گل‌های سفید برای خانم‌های مجرد نشانه‌ای از ازدواج است.

خرید گل و گیاه لاکچری سفید معمولا نمادی از کمال است. رنگ سفید خالص هست و به شما می‌گوید که لازم به فضایی برای تفکر دارید.

دیدن اطلسی سفید در خواب نیز به شما می‌گوید که به‌زودی پیامی را از شخصی دریافت می‌کنید.

دیدن رز سفید در خواب نشانه‌ای از مقاومت هست و اگر بتوانید عطر این رز سفید را در خواب استشمام کنید نشانه‌ای از آغازی مجدد در زندگی‌تان است.

افراد زیادی سوسن سفید را در خواب میبینند، این گل می‌گوید که شما باید مسائل را از تمامی جهات بررسی کنید و تک بعدی نباشید.

لاله سفید نشانه‌ای از حال خوب در حیات هست و ممکن هست نشانه‌ای از آغازی تازه باشد.

داوودی سفید نیز نشانه‌ای از راهی نوین برای تفکر هست و به بیننده خواب می‌گوید که دوران سختی در گذشته داشته است.

دیدن مینای سفید نشانه‌ای از اتفاقات خوب در پیش رو است. ادریسی سفید در خواب می‌گوید که شما احساس خوبی در حیات دارید.

نرگس سفید و زرد هر دو رابطه مستقیمی با ارتباطات اجتماعی دارد و این به دلیل شکل شیپور شکل آن‌ها است.

دیدن این گل در خواب همچنین نشانه‌ای از آرزوها و امیدهای فرد است. نرگس اما نمادی از دوستی پایدار است. سنبل سفید نیز رابطه با اغازی تازه دارد، چون گلی بهاری است.

تعبیر خواب گل صورتی

تعبیر گل های صورتی در خواب نشانه‌ای از عشق در حیات هستند. رنگ صورتی رنگی عاشقانه هست و به اندازه رنگ قرمز عمیق و شدید نیستند در نتیجه طیف قوی‌تری از انگیزه و علاقه را نسبت به گل‌های قرمز نشان می‌دهند.

گل‌های صورتی به‌طور سنتی رابطه با زنانگی و ظرافت دارند و هرکسی با دیدن آن‌ها در خواب لذت می‌برد.

گل‌های صورتی می‌توانند احترام و خوشی را پیش بینی کنند. گل‌های صورتی پررنگ نشانه‌ای از بخشش هستند البته باید بدانید که نوع گلی که می‌بینید خیلی بااهمیت است، به‌طوری‌که: یک رز صورتی در خواب نمادی از یک قلب مهربان و غلبه بر ایرادات دارد.

داوودی صورتی نشانه‌ای از به جهان آمدن یک دختر در خانواده یا اطرافیان است.

پیونی صورتی می‌خواهد بگوید که سرنوشتی تازه در انتظار است.

شکوفه صورتی درختان نیز نشانه‌ای از ترقی و ارتقا در حرفه شما است.

سوسن صورتی معنایی دوگانه دارد و می‌گوید ناراحتی و درد در انتظار شماست اما شما خواهید توانست بر آن غلبه کنید.

تعبیر خواب گل زرد

گل زرد نشانه‌ای از احترام، اعتماد و دلسوزی و نمادی از قدردانی برای کارهای انجام شده است.

این گل‌های جذاب دلسوزی و وفاداری شما به دوستانتان را نشان می‌دهد و می‌گوید حتی در شرایط دشوار پشت آن‌ها را خالی نمی‌کنید.

نرگس زرد در خواب نمادی از وفاداری کامل به دوستان است.

گل جعفری زرد نشانه‌ای از آینده‌ای روشن است.

رز زرد نویدبخش رسیدن به اهداف هست و سوسن زرد نیز نشانه‌ای از استعداد‌های پنهان شما دارد.

خرید باکس گل رز لاله زرد می‌گوید شغلی نوین در انتظار شماست و داوودی زرد پیام‌رسان شادی در آینده برای شماست.

بنفشه زرد رنگ می‌تواند نشانه‌ای از روزهای دشوار در پیش رو باشد. دیدن پامچال زرد در خواب نیز به شما می‌گوید که باید احساسات خود را کنترل کنید و ساماندهی بهتری روی آن داشته باشید.

تعبیر خواب گل سبز

گل‌های سبز رنگ در خواب بازتابی از توازن و خوبی در آینده است. گل‌های سبز رنگ می‌گویند که حیات متعادل و تحت کنترلی خواهید داشت.

داوودی سبز نشانه‌ای از حمایت و حمایت توسط خانواده هست ولی ممکن هست نشانه‌ای از درگیری خانوادگی نیز باشد.

ارکیده سبز نیز نشانه‌ای از انعطاف‌پذیری در برابر ایرادات است.

اگر سبدی از گل‌های سبز را در خواب دیدید باید خوشحال باشید چون نمادی از سلامت، شروع مجدد و تضمینی برای شانس خوب است.

تعبیر خواب گل آبی

وجود گل‌های زیبای آبی در خواب نشانه‌ای از یک تعبیر عالی است. گل‌هایی مانند اطلسی، بنفشه یا زنبق نمادی از آرامش، صلح و شروعی تازه هستند. آن‌ها با احساسات خوب مرتبط هستند.

دیدن گل‌های آبی صحیح مانند دیدن یک دریای آبی آرامش‌بخش هستند، البته این آرامی می‌تواند در تناقض با جاه‌طلبی فرد باشد. در دوران ویکتوریا گل‌های آبی نمادی از عشق دائمی بین زوج‌ها بود.

تعبیر خواب گل بنفش

گل بنفش در خواب نمایانگر ظرافت، خرد و رابطه است. دیدن دسته‌ای گل بنفش می‌تواند نشانگر عبور از مرحله‌ای در حیات باشد.

زنبق بنفش می‌گوید عشق جدیدی منتظر شماست.

گل خار بنفش می‌گوید کسی برای شما نگران است. پروانش بنفش نشان از تعادل در شخصیت شما و آینده‌ای خوب دارد.

تعبیر گل‌های ترکیب شده در خواب اگر در خواب چندین گل را در کنار یکدیگر ببینید نشانه‌ای از معصومیت و خردمندی است.

اگر این گل‌ها را از کسی دریافت کنید تعبیر آن تعادل و هیجان است. در مجموع تمام گل‌هایی که می‌بینید به‌تنهایی معنی ممتاز خود را که پیش از این گفتیم ابراز می‌کنند.

تعبیر دیدن گلدان گل در خواب

طبق نظر فروید تعبیر دیدن گلدان در خواب نماد جنبه‌های زنانه آدم است. همچنین گلدان به معنی آن هست که شما بیش‌ازحد شغل می‌کنید.

وجود گل‌های رنگارنگ در گلدان به معنای مهربانی و صبوری هست و وقت آن هست که به احساسات معنوی خود بپردازید.

تعبیر پیاز گل اگر پیاز گلی را در خواب می‌کاشتید یعنی باید دست از اجبار در مسائل گوناگون بکشید.

اگر در کاشت پیاز گل ایرادی داشتید یعنی ممکن هست به‌زودی برخی ارتباط‌های خود را ناگهان از دست بدهید.

تعبیر خواب گلبرگ

گلبرگ‌ها از عبارت زیباترین قسمت‌های گل‌ها هستند و دیدن آن‌ها در خواب دارای مفهوم‌های مختلفی است، به‌طوری‌که؛ دیدن افتادن گل‌برگ‌ها به معنای انتها یک رابطه، مثلا انتها یک رابطه عاشقانه است.

همچنین می‌تواند به معنای انتها رابطه شما با شخصی به‌خصوص باشد. برای کسانی که ازدواج کرده‌اند این خواب می‌تواند به معنای راه سختی در پیش رو باشد.

اگر در حال کندن گلبرگ از روی گلی باشید می‌تواند به معنی احساسات عاطفی شدید باشد و شما باید خودتان را کنترل کنید تا منجر از بین رفتن رابطه خود نشوید؛ شاید به زودی کسی را ببینید که تصور کنید عشق واقعی شما است، اما باید مراقب رفتارهای آسیب‌زای خود باشید.

تعبیر دیدن بذر در خواب

بذرها رابطه مستقیمی با زایش دارند. شاید شما ایده نوین یا رابطه‌ای تازه دارید که قصدداريد آن را گسترش دهید.

کاشتن بذر در خواب تعبیر خوبی دارد. دیدن بذر در خواب نمایانگر قدرت، ضعف و توانایی‌های شماست؛ علاوه‌براین ممکن هست بیانگر آن باشد که باید بخش‌هایی از خود را تقویت کنید. خریدن و نگهداری از بذرها به معنی آن هست که چالش‌هایی در پیش رو دارید.

خیساندن بذر یعنی موفقیتی پیش‌بینی نشده در انتظار شماست. فروختن بذر در خواب یعنی باید خرید و فروش را در دنیای واقعی متوقف کنید و دست نگه دارید چون اتفاقی در جریان هست که از آن بی‌خبر هستید.

تعبیر خواب گل در خواب برای زنان

معمولا زن‌ها زیادتر گل‌ها را در خواب می‌بینند. این مساله شاید نمادی از علاقه زنان به همدردی، صلح و آرامی باشد. همچنین معمولا زنان حساسیت بیشتری نسبت به احساسات خود دارند. گاهی ممکن هست دیدن گل‌ها در خواب معانی منفی و نمادی از پوچی باشد.

به‌طور کلی تعبیر دیدن گل در خواب برای زنان به دو دسته تعبیر‌های خوب و بد تقسیم می‌شود:

تعبیر های خوب برای زنان: دیدن گل در خواب ممکن است: بیانگر اوقات خوش در زندگی پذیرش غرور و افتخار برای اتفاقی هیجان انگیز در زندگی تلاش برای مورد عشق قرار گرفتن یا پذیرفته شدن احساسات خوب به خانواده یا دوستان احساسات خوب به علایق شخصی و وجود خود باشد.

اما تعبیرهای منفی دیدن گل برای زنان دیدن یک گل مرده در خواب بازتابی از کاهش تمرکز و عدم رضایت است خوردن گل برای یک زن به معنی هدر رفتن چیزی فوق‌العاده جلوی چشم اوست. بوییدن گل نشانه‌ای از نابود شدن چیزی جذاب و عالی است.

تعبیر خواب گل در خواب برای مردان

اگر شما مرد هستید و در خوابتان گلی دیده‌اید، تعبیر دیدن گل برای شما نشانه‌ای از عشق کسی به شماست.

اگر ماری را اطراف گل ببینید نشانه‌ای از هراس یا حسادت دیگری نسبت به شماست.

وجود گلی سفید در خواب نمادی از صداقت زیادتر هست و اگر از گلی که در خواب می‌بینید لذت می‌برید یعنی در حیات خود خوشحال هستید.

سوالات پرتکرار شما درباره تعبیر خواب

آیا دیدن گل در خواب معنی خاصی دارد؟

بله، خواب‌ها بازتابی از احساسات و تمایلات ما در حیات روزمره هستند. گل‌ها نیز در ذهن آدم‌ها معانی مختلفی دارد که دیدن آن‌ها در خواب می‌تواند نشانه یا سمبلی از احساسات و نگرانی‌های ما در حیات روزمره باشد.

تعبیر خواب گل رز چیست؟

گل رز همیشه نمادی از عشق، احساسات یا نیازهای جنسی بوده است. دیدن این گل در خواب می‌تواند بازتابی از احساسات عاشقانه یا جنسی آدم باشد. اینکه این گل را در چه وضعیتی و در چه حالتی می‌بینید نیز می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد.

آیا دیدن گل مرده در خواب معنی بدی دارد؟

در حالت کلی دیدن گل یا گل‌های مرده و پژمرده می‌تواند نشانه‌ای از کوشش کم، شکست، ناامیدی یا خستگی باشد. این خواب می‌خواهد به شما بگوید که بیش‌ازحد به شکست فکر می‌کنید، از مسیرهای دشورا نگران هستید یا به اندازه‌ای که باید کوشش نمی‌کنید و این تمام انرژی شما نیست.

فروش ویژه
از سرارسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن