مطالب پیشنهادی
تعبیر خواب حیوانات

دیدن سگ سیاه در خواب نماد و نشانه چیست؟

تعبیر خواب سگ سیاه از دیدگاه روانشناسی

سراسر وب

تعبیر خواب سگ سیاه از منظر معبران اسلامی و معبران غربی کاملاً متفاوت بیان‌شده است. این تفاوت در تعبیر خواب سگ ناشی از برداشت‌های مختلف افراد در هر فرهنگ نسبت به سگ است. برای مثال غربی‌ها سگ را بهترین دوست انسان می‌دانند درحالی‌که اسلام سگ را حیوان نجس و آلوده می‌داند.

تعبیر خواب سگ سیاه از منظرهای مختلف:

 1. معبران غربی
 2. روانشناسی
 3. معنوی
 4. معبر اسلامی

از منظر معبران غربی:

 • در تعبیر خواب سگ سیاه نوشته اند که سگ سیاه بزرگ‌تر از یک سگ معمولی است و معمولاً چشمانی به رنگ قرمز آتشین دارد. در انگلستان سگ سیاه نمادی از روح و شبح است.
 • سگ سیاه نمادی از دشمنی و خصومت در محیط پیرامون خواب بیننده است.
 • سگ سیاه در خواب نمادی منفی و ناخوشایند است که خبرهای بدی را برای خواب بیننده به همراه می‌آورد.
 • نماد سگ سیاه همواره نشان‌دهنده خطرات و شکست‌های حتمی و قریب‌الوقوع است. در این وضعیت هم خواب بیننده باید در زندگی واقعی خود رعایت احتیاط را شدیداً به‌جای آورد. خواب بیننده باید همواره به عواقب رفتار و تصمیم‌هایی که می‌گیرد خوب فکر کند، از گرفتن تصمیم‌های هیجانی و قرار گرفتن در موقعیت‌های ناامن دوری کند.

 از منظر روانشناسی:

 • در تعبیر خواب سگ سیاه از دیدگاه روانشناسی، دیدن سگ سیاه در خواب نمادی جنسی است. این حیوان در خواب به غرایز خود اشاره می‌کند. روانکاوها بر این باورند که فرد هنگامی سگ سیاهی را در خواب می‌بیند که قادر نیست در برابر امیال و توهمات وابسته به عشق شهوانی در زندگی واقعی پاسخگو باشد. این نیز ممکن است به این دلیل باشد که خواب بیننده هنوز جنبه‌های مشخصی از تمایلات جنسی خود را کشف نکرده یا آن‌ها را نپذیرفته است. در این صورت، هوشمندی و آگاهی برتر با استفاده از نماد سگ سیاه در خواب از خواب بیننده می‌خواهد تا نیازهای سرکوب‌شده خود را با دقت بیشتری مورد کاوش قرار داده و به آن‌ها در زندگی واقعی‌اش رسیدگی کند.
تعبیر خواب سگ سیاه
تعبیر خواب سگ سیاه

از منظر معنوی:

 • از دیدگاه معنوی، دیدن سگ سیاه در خواب به‌عنوان رهبر عالم اموات در نظر گرفته می‌شود. بر اساس این باور، سگ سیاه در خواب حامل بداقبالی و بدبختی برای هرکسی خواهد بود.
 • اگر در خواب ببینید که با سگ سیاهی روبه‌رو می‌شوید یا سگ سیاهی را می‌بینید، تعبیر آن است که حتی اگر در دنیای واقعی در محیط اجتماعی خود احساس امنیت و آرامش را تجربه می‌کنید اما باید بدانید که زیر این آرامش سطحی و ظاهری و در لایه‌های عمیق‌تر دوستان و همکارانی دارید که نیت‌های خوب و خیرخواهانه‌ای در مورد شما ندارند.
 • اندازه کوچک سگی که در خواب‌دیده‌اید نشان‌دهنده آن است که این خصومت و دشمنی نوعی سوءتفاهم یا چیزی شبیه به آن است اگر سگی که در خواب‌دیده‌اید هم سیاه و هم کوچک است، پس دسیسه یا فتنه‌ای برایتان رخ می‌دهد که تا حدودی شمارا دچار دردسر می‌کند
 • اگر در خواب سگ سیاه و بزرگی ببینید که حتی ممکن است از آن‌هم بترسید، تعبیر آن است که دنیای عاطفی و احساسی نقشی پررنگ در زندگی شما بازی می‌کند. احساسات منفی مرتبط با فرد یا هدفی خاص در حال حاضر نه‌تنها هوش و حواس شمارا در دنیای مرئی به خود معطوف داشته است بلکه ذهن ناخدا گاهت آن‌هم در دنیای خواب همین وضعیت را تجربه می‌کند. سعی کنید به احساسات منفی مرتبط با فرد یا هدفی خاص رسیدگی و آن‌ها را برطرف کنید.
 • اگر در خواب ببینید سگ سیاهی در مقابل شما پارس می‌کند این نشان‌دهنده شرارت است. شاید در دایره دوستان یا آشنایان شما فردی وجود دارد که حرف‌های ناخوشایندی در مورد شما می‌زند. حتی در محیط‌های حرفه‌ای هم ممکن است همکاران برای هم دسیسه‌چینی کنند یا اقدام به توطئه علیه یکدیگر کنند. سگ سیاه نمادی است که به شما هشدار می‌دهد شخصی در نزدیکی شما وجود دارد که موجب ضرر و خسارتی برای شما خواهد شد.

 از منظر محمد بن سیرین:

 • سگ در خواب دیدن، دشمن دون فرومایه است، اما مهربان بود.
 • سگ ماده در خواب زن فرومایه بود.
 • سگ سیاه دشمنی بود از عرب

منبع استفاده شده در مقاله تعبیر خواب سگ سیاه:

فروش ویژه
برچسب ها
از سرارسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن